Ήττα και αποκλεισμός για τις Παγκορασίδες του ΓΣΕΕ

Sports 0

Άδοξο τέλος για την ομάδα των παγκορασιδων του ΓΣΕ Ελασσόνας αφού στην χειρότερη φετινή εμφάνισή τους έχασαν 1-3 και αποκλείστηκαν από τη συνέχεια της διοργάνωσης.

Η απόδοση της ομάδας σίγουρα δεν αντιπροσωπεύει την πραγματικότητα καθώς το άγχος της γεμάτης από κόσμο κερκίδας λειτούργησε αρνητικά στην απόδοση των μικρών κοριτσιών!

Στο 1ο σετ η ομάδα της Ελασσόνας είχε αντίπαλο μόνο το κακό της εαυτό καθώς με 15 άουτ επιθέσεις και 4 χαμένα σερβίς το σκορ άνοιξε υπέρ του αντιπάλου17-25!

Κάπως έτσι κύλησε και ο υπόλοιπος αγώνας με εξαίρεση το 2ο σετ και στο τέλος έμεινε μια απογοήτευση όχι τόσο για την ήττα όσο για την απόδοση την οποία σε κανένα φετινό παιχνίδι δεν είδαμε παρόλο που η ομάδα αντιμετώπισε πολύ πιο ισχυρούς αντιπάλους!

Το σίγουρο όμως είναι ότι αξίζουν πολλά συγχαρητήρια τα κορίτσια του ΓΣΕΕ για την όλη προσπάθειά τους.