Α ΕΠΣΛ: Δεσπόζουν τα ντέρμπι σε Αμυγδαλέα & Φαλάνη! – Το πρόγραμμα του Σαββατοκύριακου (10 – 11/02)

Sports 0
Α ΕΠΣΛ: Δεσπόζουν τα ντέρμπι σε Αμυγδαλέα & Φαλάνη! – Το πρόγραμμα του Σαββατοκύριακου (10 – 11/02)

Συνεχίζεται το πρωτάθλημα της Α΄τοπικής κατηγορίας και η 20η αγωνιστική θα διεξαχθεί σήμερα στις 3:15 το μεσημέρι .

Έχοντας δύο πολύ σημαντικά παιχνίδια για τη συνέχεια του πρωταθλήματος, διεξάγεται η 20η στροφή του πρωταθλήματος και οι αγώνες που ξεχωρίζουν είναι στην Αμυγδαλέα και στη Φαλάνη, με τον Αετό να υποδέχεται τον Ηρακλή Λάρισας και τον Σμόλικα να φιλοξενεί το Συκούριο.

Αρχικά, στην Αγιά ο Δωτιέας θα υποδεχθεί τον Φαλανιακό, ενώ στο Τύρναβο η ομώνυμη ομάδα θα φιλοξενήσει τη Λάρισα 2012.

Στην Ελασσόνα, ο ΠΟΕ θα αντιμετωπίσει τη Δόξα Βλαχογιαννίου, ενώ το ντέρμπι της αγωνιστικής θα διεξαχθεί στην Αμυγδαλέα, εκεί όπου ο Αετός θα φιλοξενήσει τον Ηρακλή Λάρισας.

Τα Βούναινα τώρα, θα αγωνιστούν στο γήπεδο τους με τον Δαμασιακό, ενώ η Αστραπή Νέας Πολιτείας θα αναμετρηθεί στην έδρα της με τον Οικονόμο Τσαριτσάνης.

Στη Γιάννουλη, η τοπική ομάδα θα υποδεχθεί τη Δόξα Αργυροπουλίου, ενώ τέλος, στο Δημοτικό γήπεδο της Φαλάνης ο Σμόλικας θα υποδεχθεί το Συκούριο σε ακόμη ένα παιχνίδι με μεγάλο ενδιαφέρον!

Αναλυτικά το πρόγραμμα:

Δωτιέας Αγιάς – Φαλανιακός
Τύρναβος 2005 – Λάρισα 2012
ΠΟ Ελασσόνας – Δόξα Βλαχογιαννίου
Αετός Αμυγδαλέας – Ηρακλής Λάρισας
ΑΕ Βουναίνων – Δαμασιακός
Αστραπή Ν. Πολιτείας – Οικονόμος Τσαριτσάνης
Δήμητρα Γιάννουλης – Δόξα Αργυροπουλίου
Σμόλικας Φαλάνης – Κίσσαβος Συκουρίου

H βαθμολογία:
1. Οικονόμος Τσαριτσάνης 43
2. Ηρακλής Λάρισας 43
3. Σμόλικας Φαλάνης 37
4. Κίσσαβος Συκουρίου 32
5. Δόξα Αργυροπουλίου 31
6. Αετός Αμυγδαλέας 30
7. ΠΟ Ελασσόνας 30
8. Λάρισα 2012 27
9. Δωτιέας Αγιάς 26
10. Δαμασιακός 25
11. Δήμητρα Γιάννουλης 23
12. Τύρναβος 2005 19
13. Βούναινα 19
14. Φαλανιακός 19
15. Δόξα Βλαχογιαννίου 15
16. Αστραπή Νέας Πολιτείας 5

Το πρόγραμμα του Σαββατοκύριακου (10 – 11/02)

Αγωνιστικών υποχρεώσεων συνέχεια στα πρωταθλήματα της ΕΠΣ Λάρισας αυτό το διήμερο περιλαμβάνοντας αρκετά ντέρμπι με ιδιαιτερότητες.

Κανένας όμιλος δεν έχει ρεπό αυτό το Σαββατοκύριακο και οι αγώνες έχουν ώρες έναρξης στις 15:15 το μεσημέρι.

Σάββατο 10/02 και ώρα 15:15

Β΄ ΕΠΣ Λάρισας

3ος Όμιλος
Ομορφοχώρι – Παραπόταμος
Σ.Σ. Ραψάνης – Ανάβρα
Στόμιο – Πύρρος
Γλαύκη – Πουρνάρι
Χειμάδι – Πυργετός
Κουλούρι – Πελασγιώτιδα
Μαρμαρίνη – Νέο Περιβόλι

Γ΄ ΕΠΣ Λάρισας

1ος Όμιλος
Κουτσόχερο – Άγιος Θωμάς
Κρήνη – Σταυρός
Άγιος Γεώργιος – Βασιλί
Χαλκιάδες – Μυραϊκός
Ρεπό Τερψιθέα

2ος Όμιλος
Δελέρια – Κρανιά 3 – 0 α.α.
Καλύβια – Πηνειός Λάρισας
Δασοχώρι – Μεγ. Ελευθεροχώρι
Ρεπό Ακαδημία Ελασσόνας

Κυριακή 11/02 και ώρα 15:15

Α΄1 ΕΠΣ Λάρισας
Μελία – Ακαδημία Τυρνάβου
Καλοχώρι – Αμπελωνιακός
Αγ. Ανάργυροι – Μαυροβούνι
Ελευθεραί – Μακρυχώρι
Αμπελιά – Φιλοκτήτης Μελιβοίας
Κιλελέρ – Νεάπολη
Γόννοι – Αμπελόκηποι
Αστέρας Τυρνάβου – Μελισσοχώρι 0 – 3 α.α.

Β΄ ΕΠΣ Λάρισας

1ος Όμιλος
Βαμβακού – Ζάππειο
Αναγέννηση Φαρσάλων – Ανθούπολη
Ιπποκράτης – Μάνδρα
Προμηθέας – Δίλοφο
Ραχούλα – Ακαδημία Φαρσάλων
Νίκαια – Χαραυγή
Υπέρεια – Ναρθάκι

2ος Όμιλος
Πλατανούλια – Δένδρα
Συκέα – Βαλανίδα
Τοξότης Λάρισας – Πανιώνιος
Λαρισαϊκός – Καρυά
ΠΑΟΛ Αβέρωφ – Δρυμός
Δολιχιακός – Ευαγγελισμός
Μεσοχώρι – Ροδιακός

Γ΄ ΕΠΣ Λάρισας

2ος Όμιλος
Μαρίνος Αντύπας – Βερδικούσια

3ος Όμιλος
Αρμένιο – Ομόνοια
Λάρισα ΄88 – Καλαρρύτες 3 – 0 α.α.
Αιγάνη – Αετόλοφος
Γαλήνη – Ελάτεια
Ρεπό Διογένης

arenalarissa.gr

Πηγή: www.radioelassona.gr


Αφήστε μια απάντηση

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *

Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί το Akismet για να μειώσει τα ανεπιθύμητα σχόλια. Μάθετε πώς υφίστανται επεξεργασία τα δεδομένα των σχολίων σας.