Ζορίστηκε αλλά νίκησε ο Οικ.Τσαριτσάνης, 1-3 τον Δαμασιακό

Sports 0

Σε ένα μέτριο ποιοτικά παιχνίδι με πολλές και δυνατές μονομαχίες, ο Οικονόμος Τσαριτσάνης πέρασε από την έδρα του Δαμασιακού επικρατώντας πιο δύσκολα απ’ ό,τι μαρτυρά το τελικό 3-1, κάνοντας το 3x3.

Η ομάδα της Τσαριτσάνης άνοιξε το σκορ στο 31’ με τον Δραχαλίβα που ήταν και το αποτέλεσμα του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη Δαμασιώτες θα φέρουν το παιχνίδι στα ίσα στο 60’ με τον Οικονόμου, αλλά πριν κοπάσουν οι πανηγυρισμοί των γηπεδούχων για την ισοφάριση, ο Σεμερτζίδης στο 63’ θα δώσει εκ νέου το προβάδισμα στην ομάδα της Τσαριτσάνης.

Το τελικό 1-3 θα διαμορφώσει λίγο πριν το τέλος του παιχνιδιού, στο 85’ ο Δραχαλίβας, με το δεύτερο προσωπικό του γκολ.

Παράπονα για τη διαιτησία του κ.Βλιώρα και των βοηθών του εξέφρασαν οι γηπεδούχοι.

Δαμασιακός (Βασίλης Νάρης): Νικολακούλης, Γεωργαντζιάς, Μουσιάρης, Ιωαννίδης, Οικονόμου, Σκούπρας, Κυρατζής, Μουσιάρης, Μούρι, Λούτσος, Βίδρας.

Οικονόμος Τσαριτσάνης (Νίκος Φώλλας): Νούσιας, Μιφτάρι, Μπουμπουνάρας, Σουγλής, Αυλογιάρης, Αθανασούλης, Ντάλλας, Δραχαλίβας, Σεμερτζίδης, Πεπκολάι, Ντούφας.

Διαιτητική Τριπλέτα: Βλιώρας, Καρακώστας, Βαλιώτης.