Συνεχίζονται οι μάχες στη Β΄ΕΠΣΛ

Sports 0
Συνεχίζονται οι μάχες στη Β΄ΕΠΣΛ

ΑΕΛ-Ακαδημία Ελασσόνας, Βούναινα-Διογένης και Τερψιθέα-Άγιοι Ανάργυροι είναι τρεις από τις πιο ενδιαφέρουσες αναμετρήσεις που θα διεξαχθούν αυτό το Σαββατοκύριακο στον μαραθώνιο της Β΄ΕΠΣΛ.


Ο πρωτοπόρος του 1ου ομίλου, Ιπποκράτης θέλει να συνεχίσει με νίκη απέναντι στον Δρυμό ενώ στον 2ο όμιλο η Ανθούπολη φιλοξενεί τον νεανικό Προμηθέα και θα επιδιώξει να διευρύνει το σερί.

1ος ΟΜΙΛΟΣ (Κυριακή 4/12, 15:00)
Αμπελωνιακός-Ακαδημία Τυρν. (Σιδηρόπουλος)
Ιπποκράτης-Δρυμός (Καμπιτάκης)
Ευαγγελισμός-Βαλανίδα
Αργυροπούλι-Αμπελόκηποι (Καραφέριας)
ΑΕΛ-Ακαδημία Ελασσόνας (Σάββατο,15:00)

Η βαθμολογία (4η αγωνιστική):
1. Ιπποκράτης 11-4 12
2. Αργυροπούλι 10-4 9
3. ΑΕΛ 10-5 9
4. Βαλανίδα 8-8 7
5. Ευαγγελισμός 6-7 7
6. Ακαδημία Ελασσόνας 9-8 6
7. Ακαδημία Τυρνάβου 3-8 3
8. Αμπελόκηποι 6-8 3
9. Δρυμός 3-7 1
10. Αμπελωνιακός 8-15 0

2ος ΟΜΙΛΟΣ (Σάββατο, 15:00)
Ανθούπολη-Προμηθέας (Καραφέριας)
Νέα Πολιτεία-Γαλήνη (Στεργιούλας)
Μελιβοία-Στόμιο
Αναγέννηση Ολύμπου-Γλαύκη (Κυριακή 4/12, 15:00)
Λαρισαϊκός-Ελάτεια (Γκογκολέτσιος)

Η βαθμολογία (4η αγωνιστική):
1. Ανθούπολη 20-3 12
2. Μελιβοία 7-6 9
3. Αναγέννηση Ολύμπου 9-4 9
4. Λαρισαϊκός 4-4 6
5. Γαλήνη 5-7 6
6. Νέα Πολιτεία 7-5 6
7. Προμηθέας 4-5 4
8. Γλαύκη 3-6 4
9. Στόμιο 8-16 3
10. Ελάτεια 3-14 0

3ος ΟΜΙΛΟΣ (Σάββατο, 15:00)
Αβέρωφ-Ομόνοια (Κοτούμπας)
Ελευθεραί-Αμπελιά (Πάσχος 2)
Βούναινα-Διογένης (Ράτσικας)
Τερψιθέα-Αγ. Ανάργυροι (Πατσιούρας)
Χαλκιάδες-Υπέρεια (Γκανούρης)

Η βαθμολογία (4η αγωνιστική):
1. Άγιοι Ανάργυροι 17-2 12
2. Βούναινα 15-4 12
3. Διογένης 7-5 7
4. Ομόνοια 3-5 6
5. Αβέρωφ 5-7 6
6. Υπέρεια 7-11 4
7. Τερψιθέα 5-9 4
8. Χαλκιάδες 6-10 3
9. Ελευθεραί 6-10 3
10. Αμπελιά 8-17 0

Πηγή: larisagoal.gr

Πηγή: www.elassona884.gr


Αφήστε μια απάντηση

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *

Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί το Akismet για να μειώσει τα ανεπιθύμητα σχόλια. Μάθετε πώς υφίστανται επεξεργασία τα δεδομένα των σχολίων σας.