Φιλική νίκη του Οικονόμου επί του Κεραυνού Δρυμού

Sports 0

Συνεχίζοντας το πρόγραμμα των αγώνων προετοιμασίας του, ο Οικονόμος αντιμετώπισε στο βοηθητικό γήπεδο Τσαριτσάνης τον Κεραυνό Δρυμού τον οποίο νίκησε με σκορ 7-1, δύο περίπου εβδομάδες πριν την έναρξη των επισήμων υποχρεώσεών του.

Οι φιλοξενούμενοι, πάντως, ήταν αυτοί που πήραν προβάδισμα στο σκορ με ένα όμορφο γκολ του Νίκου Γκαντούνα στο 12′ (αξιοσημείωτο είναι ότι ο σκόρερ θα έχει φέτος συμπαίκτη του και τον μεγαλύτερο αδελφό του Ηλία, μέχρι τώρα παίκτη του Οικονόμου), για να ισοφαρίσει στο 19′ με κεφαλιά ο Γιώργος Κίτσιος που σκόραρε για πρώτη φορά με τα “πράσινα” χρώματα.

Στο 33′ ο Ευριπίδης Λαγιόκαπας, “πληγώνοντας” την μέχρι τώρα ομάδα του, σημείωσε το 2-1 που ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι αγωνίστηκαν με αρκετούς νεαρούς ποδοσφαιριστές και οι γηπεδούχοι “ανέβασαν στροφές” και σκόραραν με τους Στέλιο Δραχαλίβα (54′ και 79′), Λαγιόκαπα (56′), Χάρης Ε. Μουλτσιάς (77′) και Δημήτρης Μουλτσιάς (87′) φθάνοντας στο τελικό σκορ.

Τον αγώνα διηύθυνε με επιτυχία ο Στέργιος Σκριάπας με την συνδρομή των βοηθών Δημήτρη Δίχρη – Γιάννη Βαλιώτη.