SUPER LEAGUE 2: Επιστροφή στις νίκες η ΑΕΛ – Ισοπαλία για τον Απόλλων Λάρισας

Sports 0

Έκαμψε την αντίσταση του Πανσερραϊκού η ΑΕΛ (2-0) και επέστεψε στις νίκες. Με δύο γκολ στο τέλος κάθε ημιχρόνου, έφτασαν στη νίκη οι «βυσσινί». Ο Ακούνια από τη βούλα του πέναλτι, λίγο πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου (44′), έκανε το 1-0 και ο Γιάκος στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων το τελικό 2-0.

Εύκολα ο Ολυμπιακός Βόλου τον Απόλλωνα Πόντου. Οι Θεσσαλοί με δύο γκολ από τα αποδυτήρια του Σιαφά (3′, 6′) ουσιαστικά καθάρισαν την υπόθεση τρίποντο. Ο Σκοπελίτης στις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 3-0, με τον Καλογέρη, λίγο αργότερα να μειώνει σε 3-1. Ο Δαλιανόπουλος στο 86′ μείωσε σε 3-2 που ήταν και το τελικό σκορ της αναμέτρησης.

Ο γηπεδούχος ήταν εκείνος που πανηγύρισε και στην Αριδαία. Ο τοπικός Αλμωπός, με τέρματα του Γιουγκούδη στο 42′ και του Ρόβα στο 52′, προηγήθηκαν 2-0 του Πιερικού, ο Ζαφειράκης μείωσε γρήγορα σε 2-1 στο 56′, αλλά η αντεπίθεση της ομάδας της Πιερίας έμεινε στη μέση.

Νέος διασυρμός για τη Καβάλα. Ήττα με 6-0 από την Ξάνθη με τους Αργοναύτες να ξεκινούν την αναμέτρηση με 10 ποδοσφαιριστές για απίστευτο λόγο. Οι αριθμητικές ισσοροπίες αποκαταστάθηκαν στο 15′ αλλά η διαφορά δυναμικότητας μεγάλη. Οι Ακρίτες προηγήθηκαν 5-0 στο ημίχρονο με δύο γκολ του Ιμπραϊμι (6′,13′) και από ένα των Δημητριάδη (2′), Γκινσάρι (25′) και Φαζού (31′). Το τελικό 6-0 ο Πλατέλλας στο 69′.

Χωρίς νικητή και χωρίς σκορ (0-0) το Τρίκαλα – Ηρακλής. Μόνο ισοπαλίες έχουν οι δύο ομάδες. Τρείς οι Θεσσαλοί και τέσσερις ο «Γηραιός».

Τα αποτελέσματα της 4ης αγωνιστικής (1ος ΟΜΙΛΟΣ)
Καβάλα – Ξάνθη 0-6
Αλμωπός Αριδαίας – Πιερικός 2-1
Ολυμπιακός Βόλου – Απόλλων Πόντου 3-2
ΠΑΟΚ Β – Βέροια 1-2
Τρίκαλα – Ηρακλής 0-0
ΑΕΛ– Πανσερραϊκός 2-0
Απόλλων Λάρισας – Ολυμπιακός Β’ 2-2