Άνετος ο ΠΟΕ, 4-0 τη Δόξα Αργυροπουλίου

Sports 0

Σ ένα παιχνίδι χωρίς σπουδαίο θέαμα ο ΠΟ Ελασσόνας εκμεταλλεύτηκε τις ευκαιρίες που του δόθηκαν και επικράτησε άνετα με 4-0 της Δόξας Αργυροπουλίου.

Στο πρώτο ημίχρονο δεν υπήρχαν πολλές φάσεις μπροστά στις δύο εστίες, η ομάδα της Ελασσόνας όμως κατάφερε μέσα σε οκτώ λεπτά να πετύχει δύο γκολ και έβαλε γερές βάσεις για την κατάκτηση της νίκης.

Στο δεύτερο ημίχρονο το παιχνίδι άνοιξε, με τους φιλοξενούμενους να προσπαθούν να βρουν διαδρόμους για την εστία του Γούπου, χωρίς επιτυχία και τους γηπεδούχους να πετυχαίνουν άλλα δύο γκολ φτάνοντας σε μια σημαντική νίκη.

Φάσεις- γκολ
5’ Πλασέ του Μπούσια στα χέρια του Μπαχτσεβάνου.
12’ Σουτ του Ραμάι τα χέρια του Γούπου.
23’ Κακό πλασέ του Μπαρλαγιάννη μέσα από την περιοχή στα χέρια του Μπαχτσεβάνου.
33’ Μπαλιά του Ματούλα στον Γελαλή που με ψύχραιμο πλασέ μέσα από την περιοχή θα νικήσει τον Μπαχτσεβάνο κάνοντας το 1-0.
39’ Εκτέλεση φάουλ του Γελαλή, διώχνει με γροθιές ο Μπαχτσεβάνος.
41’ Με δυνατό σουτ του Ματούλα έξω από την περιοχή με την μπάλα να καταλήγει στα δίχτυα για το 2-0.
53’ Πλασέ του Κόκορα διώχνει ο Γούπος.
62’ Ο Ματούλας θα κλέψει τη μπάλα και με ψύχραιμο πλασέ θα ανεβάσει το δείκτη του σκορ στο 3-0 .
66’ Σέντρα του Ματούλα από αριστερά, σουτ του Κυρίτση από αρκετά κοντά με την μπάλα να περνάει λίγο άουτ.
79’ Ωραία συνεργασία Καραμάνου – Παπαχρήστου, με τον τελευταίο να κάνει ωραίο πλασέ και να ανεβάσει το δείκτη του σκορ στο 4-0 .
81’ Κοντινό σουτ του Κόκκορα με τη μπάλα να περνάει λίγο άουτ.
82’ Σουτ του Φορτούνα μέσα από την περιοχή με τον Γούπο να αποκρούει .

Π.Ο.Ελασσόνας (Γιώργος Καμάκας): Γούπος, Μπούσιας, Σιαφαρίκας, Περτζιόνι, Λαγός, Συνάπαλος, Γελαλής (74’ Ντούμος), Παναγιώτου (67’ Παπαχρήστος), Μπαρλαγιάννης (59’ Μπούνα), Ματούλας, Κυρίτσης Αθ (67’ Καραμάνος).

Δόξα Αργυροπουλίου (Αλέξης Παγκαρλιώτας): Μπαχτεβάνος Αστ., Τσένος, Κακαζούκης, Μπαχτσεβάνος Στ. (68’ Νιάρχος), Περήφανος, Καφφές, Ζάχος, Τσιάγκος (78’ Φορτούνας), Καραγκούνης, Κόκορας Δημ., Ραμάι (57’ Ματθαίου).