Αγώνες για όλα τα γούστα στην Γ’ ΕΠΣΛ
Παιχνίδια για όλα τα γούστα θα διεξαχθούν το προσεχές διήμερο στην Γ’ ΕΠΣΛ. Στον δεύτερο όμιλο η πρώτη Προοδευτική Βερδικούσσας έχει ρεπό.
Στον πρώτο όμιλο η Φορτούνα Κουτσοχέρου που είναι στην κορυφή θα υποδεχθεί τους Χαλκιάδες, ενώ στον τρίτο όμιλο πρώτος Όλυμπος Αιγάνης θα αντιμετωπίσει τον Απόλλων Γαλήνης 2016.
Αναλυτικά το πρόγραμμα και η βαθμολογία:
2ος όμιλος
11η αγωνιστική – Κυριακή 28/01 (15:00)
Μαρίνος Αντύπας – Δευκαλίων Κρανέας 3-0 (α.α.)
Α.Σ. Μπαράζ Πηνειός – Θύελλα Μεγ. Ελευθεροχωρίου
Αστραπή Δελερίων – Ατρόμητος Δασοχωρίου
Μύτικας Καλυβίων – Ακαδημία Ποδοσφαίρου Ελασσόνας
Ρεπό: Προοδευτική Βερδικούσσας
Βαθμολογία:
1. Προοδευτική Βερδικούσσας 21***
2. Ατρόμητος Δασοχωρίου 19 ***
3. Ακαδ. Ποδ/ρου Ελασσόνας 18***
4. Αστραπή Δελερίων 12
5. Α.Σ. Μπαράζ Πηνειός 12
5. Μαρίνος Αντύπας 9
7. Θύελλα Μεγ. Ελευθεροχωρίου 9***
8. Μύτικας Καλυβίων 5**, ***
9. Δευκαλίων Κρανέας 0*
* Ο Δευκαλίων Κρανέας έχει αποχωρήσει από το πρωτάθλημα
** Το Δασοχώρι και ο Μύτικας Καλυβίων ξεκίνησαν το πρωτάθλημα με -2 βαθμούς
*** Οι ομάδες αυτές έχουν ένα παιχνίδι περισσότερο
1ος όμιλος
10η αγωνιστική – Σάββατο 27/01 (15:00)
Μαχητής Τερψιθέας – Σταυραετός
Φορτούνα Κουτσοχέρου – Μέγας Αλέξανδρος Χαλκιάδων
Νίκη Κρήνης – Μυραϊκός
Κυριακή 28/01 (11:00)
Άγιος Θωμάς – Θύελλα Βασιλή
Ρεπό: Άγιος Γεώργιος Φαρσάλων
Βαθμολογία:
1. Φορτούνα Κουτσόχερου 18
2. Θύελλα Βασιλή 17
3. Νίκη Κρήνης 15
4. Μ. Αλέξανδρος Χαλκιάδων 13
5. Άγιος Θωμάς 11
6. Μαχητής Τερψιθέας 9*
7. Μυραϊκός 5
8. Άγιος Γεώργιος Φαρσάλων -1*
9. Σταυραετός -2*
*Ο Άγιος Γεώργιος και ο Σταυραετός ξεκίνησαν το πρωτάθλημα με -6 βαθμούς και η Τερψιθέα με -2 βαθμούς
3ος όμιλος
10η αγωνιστική Σάββατο 27/01 (15:00)
Θύελλα Ελάτειας – Αναγέννηση Δ. Αρμενίου
Αετός Αετολόφου – Διογένης Λάρισας
ΑΣ Όλυμπος Αιγάνης – Απόλλων Γαλήνης 2016
Κυριακή 28/01 (15:00)
Ομόνοια Λάρισας – Σ.Φ. Λάρισα ’88
Ρεπό: Καλαρρύτες
Βαθμολογία:
1. ΑΣ Όλυμπος Αιγάνης 22
2. Αναγέννηση Δ. Αρμενίου 18
3. Αετός Αετολόφου 16
4. Απόλλωνας Γαλήνης 2016 11
5. Θύελλα Ελάτειας 10**
6. Λάρισα 88 Σ Φ 10**
7. Ομόνοια 10
8. Διογένης Λάρισας 0
9. Καλαρρύτες -*
* Οι Καλαρρύτες έχουν αποβληθεί από το πρωτάθλημα
** Σ.Φ. Λάρισα ΄88 και Θύελλα Ελάτειας έχουν ένα παιχνίδι λιγότερο
athleticlarissa.gr