Ισοπαλία στην πρεμιέρα για τον ΠΟ Ελασσόνας

Sports 0

Δεν κατάφερε να ξεκινήσει με το «δεξί» ο ΠΟ Ελασσόνας, που παραχώρησε εντός έδρας ισοπαλία 1-1 στον Κεραυνό Αγγελοχωρίου.

Η δύο ομάδες είχαν από ένα ημίχρονο, με τους φιλοξενούμενους να είναι πιο απειλητικοί, στο πρώτο και τους γηπεδούχους στο δεύτερο, εκμεταλλευόμενοι κατά το ήμισυ την αριθμητική υπεροχή, καθώς οι φιλοξενούμενοι αγωνιζόταν με παίκτη λιγότερο από το 51’ λόγω αποβολής του Μετάι με 2η κίτρινη, ισοφαρίζοντας σε 1-1 στο 86.

Ο Ιωσιφίδης έβαλε μπροστά τους φιλοξενούμενους στο 38’ με κεφαλιά μετά από εκτέλεση φάουλ, και τον ΠΟΕ να ισοφαρίζει στο 86’ με κοντινό πλασέ του Ιγγλέζου.

Το φιλμ του αγώνα:

3’ Σουτ του Θεοδωρίδη μέσα από την περιοχή σε αντεπίθεση του Αγγελοχωρίου, μπλόκαρε χωρίς πρόβλημα ο Γούπος.

18’ Κεφαλιά του Κατσιάκη  μέσα από την περιοχή θα μπλοκάρει ο Γούπος

19’ Κεφαλιά του Περτζιόνι μετά από εκτέλεση κόρνερ, πέρασε άουτ

25’ Σουτ του Θεοδωρίδη από δεξιά λίγο έξω από την περιοχή πέρασε άουτ.

33’ Κοντινό σουτ του Τελιέ πέρασε ψηλά άουτ.

38’ Μετά από εκτέλεση φάουλ, ο Ιωσιφίδης με κεφαλιά θα κάνει το 1-0

45’ Σουτ του Φυτόπουλου μετά από σέντρα του Κακάμη, πέρασε ψηλά άουτ.

49’ Εκτέλεση φάουλ του Κοντοθανάση, λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Παπαδόπουλο.

51’ Αποβολή του Μετάι με 2η κίτρινη

53’ Κοντινό πλασέ του Κωστούλα πέρασε λίγο άουτ από το δεξί δοκάρι του Παπαδόπουλου.

63΄Κοντινό πλασέ του Κατσιάκη, έδιωξε με τα πόδια ο Γούπος.

64’ Κοντινό σουτ Θεοδωρίδης, έδιωξε με γροθιές ο Γούπος.

69’ Σουτ του Ματούλα στο δεξί δοκάρι και στη συνέχεια της φάσης σουτ του Ιγγλέζου πέρασε δίπλα από το δοκάρι του Παπαδόπουλου.

86’ Με κοντινό σουτ ο Ιγγλέζος θα ισοφαρίσει σε 1-1.

ΠΟ Ελασσόνας (Νίκος Φώλλας): Γούπος, Κακάμης, Νταμπώσης (75’ Κουκούλης), Λαγός, Περτζιόνι, Κοντοθανάσης, Καραγκούνης (82′ Βλαχάκης), Καγκελίδης (59’ Ιγγλέζος), Κωστούλας, Φυτόπουλος, Ματούλας

Κεραυνός Αγγελοχωρίου (Κωνσταντίνος Γαλτσίδης): Παπαδόπουλος, Πολυζάς, Νικολαίδης, Κιουτζιόπουλος (75’ Μουρατίδης), Ιωσιφίδης, Νικολίτσας Σπ., Νικολίτσας Γιώ., Τελιέ (56’ Μελικιώτης), Μετάι, Θεοδωρίδης (75’ Φροσύνης), Κατσιάκης (70’ Ποερτοκαλάς).